GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ostkupor 10695060
*
nr 1069 5060
Ostkupor
2 st, Syco (1 fat), längd: 21 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 20:35:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 10:53:38
1
100 kr
14/11 19:23:10
2
Vinnande bud
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ostkupor syco
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42
-
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19
-
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:22
-
4160 Skålar
2 st, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:51
*
Ostkupor
Läs mer om 50/60-tal
nr 1069 5060
Ostkupor
2 st, Syco (1 fat), längd: 21 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/11 10:53:38 | 1 | 100 kr |
14/11 19:23:10 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
14 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ostkupor syco
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42 -
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19 -
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:22 -
4160 Skålar
2 st, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:51